4. Do przygotowania ciasta potrzebujemy większej miski. Umieść w niej jogurt i jajka i dobrze wymieszaj. Następnie dodaj mąkę, napój migdałowy, mąkę migdałową, proszek do pieczenia, wanilię i ekstrakt migdałowy, a na koniec sól himalajską. Dobrze wymieszaj wszystkie składniki, aby się połączyły. Dodaj roztopiony olej kokosowy i ponownie wymieszaj. Na początku będzie nam się wydawać, że olej nie wymiesza się dobrze z ciastem, dlatego musimy być wytrwali i mieszać przez około 2-3 minuty. Wtedy wszystkie składniki dobrze się ze sobą wymieszają.
5. Wlej przygotowane ciasto do foremki. Masa musi być równomiernie rozprowadzona, aby ciasto dobrze się upiekło ze wszystkich stron. Ciasto pieczemy przez 35-45 minut. Użyj wykałaczki, aby sprawdzić, czy ciasto jest dobrze upieczone. Wbij ją na środku ciasta (środkowa część piecze się najwięcej czasu). Jeśli po wyjęciu wykałaczki nie widzimy śladów ciasta, to znaczy, że ciasto jest gotowe.
6. Wyjmij ciasto migdałowe z piekarnika i pozostaw je do ostygnięcia na 10 minut. Następnie przygotuj talerz, na którym podasz ciasto. Przełóż ciasto z foremki na stojak. Następnie nałóż glazurę, ciasto musi być jeszcze ciepłe. Weź pędzelek do ciasta i delikatnie rozprowadź wcześniej przygotowaną glazurę po całym cieście. Glazurę nakładamy aż całkowicie wchłonie się w ciasto.
7. Naszym ostatnim krokiem jest dekorowanie ciasta. Robimy to, gdy ciasto jest jeszcze wilgotne od glazury, aby migdały się do niego przykleiły. Posyp ciasto pieczonymi migdałami i pozostaw je do ostygnięcia. Na koniec posyp ciasto migdałowe cukrem pudrem i nasz wspaniały deser jest gotowy.